Leírás és Paraméterek
A könyv témája, a századforduló Budapest-irodalma, ma még nagyrészt feltérképezetlen és kiaknázatlan kincsesbánya, hiszen Budapest ekkor az egyetlen európai mércével mérhető honi város, az általa inspirált szépirodalom pedig ezen sorsdöntő évtizedek forrásértékű dokumentuma. Ebbe a mára szinte elfeledett világba kalauzolja el olvasóit a szerző, bemutatva a múlt századi próza Budapest-képét, Krúdy Gyula - többé-kevésbé ismert - Budapestjét, továbbá két, a maga korában jól ismert és olvasott, ám napjainkban már alig ismert író, Kóbor Tamás és Lux Terka Budapest-rajongásának irodalmi és publicisztikai megnyilvánulásait. Végezetül megismerkedhet az olvasó a fővárosi kávéházak szociológiai és pszichológiai természetrajzával is.
"Tulajdonképpen a magyar irodalom "polgárosulásának" kérdése íródik itt, ezekben a tanulmányokban, Pest mint irodalmi téma, az utca, a kávéház, a prostitúció, a polgári élet illetve a polgári művész működési terepeit deríti föl a szerző" - írja róla Ilia Mihály irodalomtörténész.
Sánta Gábor (1967, Szeged) irodalomtörténész, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Tanárképző Főiskolai Karának oktatója, 1992 óta jelennek meg írásai, tanulmányai. Faludy- és Király István-díjas. Első önálló kötetét tartja kezében az olvasó.
233 oldal・kemény kötés・jó állapotú antikvár könyv