Leírás és Paraméterek
Olyan tankönyvet tart a kezében az olvasó, mely nemcsak azoknak a hallgatóknak íródott, akik képzésük során a szociológiát mint alapozó, illetve szakmai kiegészítő tárgyat tanulják. A tankönyv megírásakor elsődleges célunk az volt, hogy megismertessük a hallgatókkal a társadalom tudományos megismerésének főbb irányvonalait, a szociológia mint tudomány kialakulásának körülményeit és folyamatát. Fontosnak tartottuk az egyes szakterületek meghatározó jelentőségű gondolkodói munkásságának alapvonalainak bemutatását.
Szándékunk szerint könyvünk olyan tudás megalapozását segíti elő, mely képessé teszi a hallgatókat a társadalomtudományi szövegek és kutatási eredmények minél alaposabb megértésére, a tudományos eredmények értelmezésére. Állítjuk, hogy olyan háttérismeret megszerzésére szolgál munkánk, mely értelmezési keretként működhet, a bennünket körülvevő társadalom jelenségeinek, problémáinak vizsgálatakor.
A témaválasztás során nem vállalkoztunk arra, hogy a szociológia minden egyes részterületét érintsük, arra sem, hogy ezek közül egyet is teljes mélységében tárgyaljunk. Ez nem is lenne lehetséges egyetlen kötetben, mivel a szakterületekhez tartozó irodalom önálló polcsorokat foglal el a könyvtárakban. Arra azonban vállalkoztunk, hogy a könyv olvasása során az információt gyűjtő ember megérezze, minden probléma több oldalról is megközelíthető, s az egymásnak ellentmondó szempontrendszerek jól megférnek egymással a társadalomtudományok világában.
252 oldal・papír / puha kötés・kitűnő állapotú antikvár könyv